Opravy a rekonstrukce střech

Úvod » Služby » Údržba a servis » Opravy a rekonstrukce střech

Opravy a rekonstrukce střech

Teče vám střechou do bytu nebo jí jen chcete dát nový kabát? Obojí pro vás můžeme zařídit.

oprava střechy bobrovka

Naši výškoví pracovníci jsou odborně proškoleni v pohybu ve výškách a nad volnou hloubkou, takže jakýkoliv tvar, výška nebo úhel vaší střechy pro ně nebude problém.  Provádíme veškeré výškové práce. Mezi nejčastější patří údržba a opravy valbových nebo polovalbových střech, údržba a opravy pultových, stanových i mansardových střech.

Dokážeme pro vás zajistit drobnou opravu a zajistit tak střechu proti náhlému zatékání, nebo provedeme celkovou rekonstrukci střechy. Záleží pouze na vaší představě. Pokud si nejste jisti, jaký materiál je pro opravu vaší střechy hodný, klidně nám zavolejte a probereme dostupné možnosti.

Výškové služby pro vaši střechu

Naše výškové služby zahrnují všechny tesařské, pokrývačské a klempířské práce od výměny krovů a latí, přes výběr a pokládku izolace, opravu komínů a  a opravu nebo rekonstrukci komínových věnců. Samozřejmostí je pak pokládka vhodné krytiny a zakončení střechy jak užitnými tak dekoračními klempířskými prvky. Provádíme oplechování komínů, úžlabí, instalaci okapových svodů, oplechování světlíků a střešních oken, instalace žebříků a pochozích lávek či schůdků.

Pracujeme se všemi druhy krytin. Na tradiční domy používáme pálené tašky všech tvarů (bobrovky, prejzy, esovky, falcovky…).
Mezi běžněji používané krytiny pak najdeme betonové tašky, vlnitou krytinu, kanadský šindel,…). K napojování a ukončování střešní plochy se používá titanzinek, žárová pozinkovaná ocel, olovo, měď nebo ocel potažená plastem.

Poradíme si jak s rovnou plochou, tak střechou historického rázu, kde najdeme spoustu oken, vikýřů a věžiček. Na vížkách se uplatní jak šikovnost našich horolezců, tak jejich řemeslná zručnost. Výškové opravy a rekonstrukce střech provádíme s důrazem na pečlivost.  Oplechování kulaté či hranaté věže je krásnou klempířskou prací a zároveň uměleckým dílem. Naše výškové pracovníky baví péče o tyto unikátní prvky a těší nás spokojenost zákazníka.

Kromě oprav a rekonstrukcí provádíme také  mytí a čištění střech. Pořídili jste před lety červenou krytinu a teď je šedivá, případně zelená? Nebojte se a pořiďte pro ni koupel. Naši odborně proškolení pracovníci ji zbaví mechu, plísní i atmosférických usazenin. Budete mile překvapeni finálním výsledkem.

Jsme v obraze

Sledujeme nejnovější trendy ve stavebním tesařství, klempířství a pokrývačství tak, abychom našemu zákazníkovi mohli nabídnout co nejlepší řešení pro jeho střechu. Pracujeme s prověřeným materiály a osvědčenými postupy a pravidly, které jsou doporučovány Cechem Klempířů, pokrývačů a tesařů. 

cech_logo_big

Vliv počasí

Střechy jsou zatěžovány deštěm, sněhem, rozdílem teplot v exteriéru a interiéru budovy, kroupami i pouhou vlhkostí ve vzduchu. Velký vliv má zimní období, kdy se je střecha namáhána tíhou sněhu a ledu. Zároveň také přeměnou jednoho skupenství v druhé. Při tání se voda dostává i do těch nejmenších skulinek a mikroskopických trhlin, kde následně dokončí dílo mráz. Voda nabude na objemu a trhlinky zvětšuje a pomáhá z nich vydrolit použitý materiál. Když přijde opětovná obleva, sníh těžkne a začíná se po vaší střeše posouvat a způsobuje velký tlak na celou krytinu i střešní konstrukci. Pokud na masu sněhu a ledu zároveň tlačí velké poryvy větru, je zatížení střešní pokrývky mnohonásobně větší. Pouze opravy provedené za včasu zabrání celkové rekonstrukci střechy.

Odklízení sněhu a ledu

Během zimních měsíců je potřebné střechu odlehčit od nadměrné zátěže.  Odstraníme masy sněhu a zbavíme vaši střechu nebezpečných rampouchů a vás rizika, že led z vaší střechy ohrozí někoho na zdraví nebo na majetku.

V oblastech s častějším výskytem sněhových srážek se vyplatí správně namontované sněhové zábrany a topné kabely. Ušetříte se tak od věčného pozorování sněhu na vašem domě. Při správné instalaci zabráníte nečekanému sesunutí velké masy sněhu na chodník. Vyhnete se tak riziku ohrožení zdraví a majetku a navíc možným škodám, které by mohly vzniknout na vaší střeše.

Revize

Pozvěte si domů odborníka na střechy. Zkušené oko a zkušenosti praxe pomohou při hledání nedostatků a pomohou tak při zajištění preventivní péče o vaši střechu.  Revize provádíme po celé České republice, nejčastěji pak ve Středočeském kraji.

Pravidelné kontroly stavební konstrukce střechy jsou nejen nezbytné ale dokonce žádoucí. Doporučujeme domluvit si s odborníky pravidelnou kontrolu a údržbu vaší střechy. Jedině pravidelná kontrola krovů, latí, folií, zateplení, krytiny, bezpečnostních prvků a přídavných zařízení, které střecha na sobě nese vám dokáže včas odhalit poškození nebo i pouhé stárnutí materiálu a předejít tak škodám rozsáhlých rozměrů. Výškové práce jsou pro účel Revize jako stvořené. Přístup pomocí horolezecké techniky je nerychlejší možnou variantou. Navíc zde není žádné omezení (dosah ramena plošiny, výška nebo prostor pro lešení).

Kompletní zajištění prací

Samozřejmostí je důkladné zajištění střechy a jejího okolí po dobu probíhajících oprav a rekonstrukce.  Zajistíme ochranu střech před vodou po dobu výstavby či rekonstrukce tak, aby nebyl poškozen váš majetek, případně mohli probíhat další stavební práce uvnitř budovy. Vždy vybíráme materiály a způsob provedení, který je vhodný pro tyto účely, tvar a dispozice budovy. V některých případech jako provizorní zakrytí může sloužit například parotěsnicí vrstva, doplňková hydroizolační vrstva nebo první vrstvy izolačního povlaku.

Pokud se vaše stavba či budova nachází v blízkosti veřejného prostranství, zajistíme zábor včetně nutných povolení a vyhrazení bezpečné vzdálenosti od místa probíhající rekonstrukce.

Při každé opravě nebo rekonstrukci je potřeba přivézt mnoho materiálu a vybavení a odvézt vzniklý odpad. To nechte na nás a my se o vše postaráme. Zajistíme přistavení kontejneru na odpad a jeho následné odevzdání na příslušném místě, kde bude šetrně zpracován.

Čištění a nátěry střech

Pokud máte například plechovou krytinu, na které se podepsal čas, zajistíme pro vás její renovaci. Ze střechy odstraníme hrubé nečistoty a zbytky původního nátěrů. V případě potřeby provádíme broušení. Tím dosáhneme perfektního terénu pro nanášení nového nátěru. Kromě samotné plechové krytiny zajišťujeme stejnou péči i pro okapové žlaby a svody, úžlabí, oplechování oken, štítů či komínů. Pokud najdeme část střechy, nebo oplechování ulomenou, nebo prorezlou, naši pracovníci po dohodě s vámi automaticky zajistí její výměnu.

Po této pečlivé přípravě přichází na řadu vámi vybraný nátěr a střecha vypadá jako nová. Neváhejte nám zavolat. Nezáleží na tom, jestli jde jen o část střechy nebo celou plochu. Váš problém je naší výzvou. Vaše spokojenost naší radostí.

Střecha je nepřehlédnutelnou součástí každé stavby a proto jsou na ni kladeny velké požadavky. Slouží nám jako ochrana před vlivy počasí, ať už nám má poskytovat úkryt před deštěm, sluncem nebo zimou.  Dále nás střecha může chránit před nadměrným hlukem, sněhem, srážením vlhkosti v interiéru a zásahem blesku. Střecha dělá naši stavbu kompletním místem pro bydlení nebo práci, poskytuje pocit zázemí a bezpečí. Mnoho pozornosti si díky tomu si velkou pozornost žádá i její estetická stránka. Naštěstí dnes existuje mnoho materiálů, tvarů a barevných provedení. Vaší jedinou starostí bude si vybrat, jakou krytinu na střeše chcete mít, a my  po společném odsouhlasení a  dohodě zajistíme správné položení na vaši střechu.

Opravy a rekonstrukce střech a všechny výškové práce s tím spojené provádíme převážně ve Středočeském kraji a Praze. Za rekonstrukcemi nebo opravami střech cestujeme po celé České republice.

Druhy nejčastěji používaných střešních krytin

Tradiční skládané krytiny

 • Břidlicové desky (přírodní hornina dobře štípatelná na tenké pláty)
 • Došek (sláma, rákos)
 • Střešní taška
 • Prejz - pálená taška dvojího žlábkovitého tvaru
 • Esovka - zakřivená taška, která se částečně překrývá
 • Hřebenáč - žlábkovitá taška, kterou se kryje hřeben střechy
 •  Bobrovka – plochá taška, která se klade ve dvou vrstvách materiál, ze kterého   jsou vyráběné, je kombinace cementu, buničiny a umělých vláken.
 • Šindel – dříve dřevěné (dnes k vidění převážně v sousedním Německu) a asfaltové šindele, které se vyznačují vyšší odolností. A díky nižší hmotnosti je možné použít lehčí střešní konstrukci a výrazně snížit finanční rozpočet
 • Falcovka

Moderní skládané krytiny

 • Betonová střešní taška - má životnost více než 100 let a velice dobře odolává přírodním vlivům. Nabídka barev a modelů je široká, aby si mohl vybrat doslova každý – nevýhodou je velká váha a tím zatížení střešní konstrukce
 • Šablonové – tenké desky
 • Eternitové - škodí zdraví
 • Plastové, např. krytiny vyráběné recyklací plastů.
 • Kanadský šindel - destičky z asfaltové lepenky
 • Vlnitá krytina – velké desky, vlnité zakřivení zajišťuje tuhost a zároveň elasticitu  - plech, eternit, laminát, plexisklo ad.

Krytí souvislou vrstvou

 • Asfaltový nátěr na ploché střechy
 • Izolační asfaltová lepenka
 • Plech – měď, galvanizovaný zinkem nebo ocelový pozinkovaný, případně titanovaný, hliníkový (opatřený ochraným nátěrem)
 • Prosklená konstrukce, polykarbonátové desky
 • Zelená střecha – uzavřený izolovaný povrch je pokryt zeminou a následně vegetací.

 

Tipy:

Vždy je dobré, když nás zákazník seznámí s kompletní představou a budoucími plány se střechou. Snáze pak střechu připravíme pro osazení hromosvodem, ventilačními výstupy, nosníky pro lávky  nebo sluneční kolektory.

Jinak pracujeme se střechou, pod níž bude obytné podkroví, a jinak s tou, kde je například jen sklad nebo technická místnost. To se odráží jak v plánování tak i v použitém materiálu a tudíž i celkových nákladech.

Líbí se Vám naše práce?

Pokud máte zájem o podobné služby, stačí vyplnit formulář a my se s Vámi spojíme a domluvíme se na spolupráci.

Budeme se těšit na viděnou, Výškové služby.

Opište z obrázku: