Odstranění a prevence graffiti

Úvod » Služby » Čištění a mytí » Odstranění a prevence graffiti

Odstraníme graffiti

Pokud jste se dostali na tuto stránku, jistě vám nemusíme vysvětlovat, co je graffiti. Pravděpodobně již máte nějaký exemplář na své budově. Naštěstí  existují způsoby, jak graffiti odstranit, aniž byste museli předělávat fasádu.

Způsoby odstraňování graffiti:

 • odstraňování graffiti vodní párou
 • tlakové čištění graffiti studenou vodou
 • tlakové čištění graffiti horkou vodou
 • odstraňování graffiti tryskáním
 • mechanické odstraňování graffiti
 • chemické čištění graffiti
 • tryskání suchým ledem
 • tryskání (pískování) suchou metodou
 • tryskání (pískování) směsí abraziva a kapaliny

Výše jmenované metody volíme a kombinujeme až po prohlédnutí vašeho poškozeného objektu. Je nezbytné vybrat správný technologický postup vzhledem k vlastnostem ošetřovaného povrchu.

Před čištěním vždy otestujeme zvolenou metodu na malém vzorku čištěné plochy, abychom se ujistili, že dosáhneme požadovaného výsledku bez poškození ošetřovaného povrchu. Naším cílem je spokojený zákazník. Proto je velmi žádoucí vaše přítomnost u tohoto testování. Uvidíte tak vzorek čištění a budete mít představu o tom, za co platíte.

Graffiti pro vás odstraníme ze všech myslitelných míst. Vyčistíme vaše garážová vrata, zeď kolem pozemku, fasádu domu, skleněné plochy kancelářských budov, plechové rolety obchodních výloh, okenní tabule. Odstraníme graffiti z výtahů, očistíme společné prostory v činžovních a panelových domech, odstraníme graffiti z výtahů a schodišť. Prosvětlíme a vyčistíme silniční podchody. Umyjeme váš automobil. Očistíme vlakové soupravy. Vrátíme čistou tvář veřejným prostranstvím.

Materiály a povrchy, které umíme zbavit graffiti

 • hliníková ploty
 • železné rolety
 • měděné střechy a parapety
 • dřevěné ploty
 • plastové obklady
 • keramické obklady
 • beton (zdi, sloupy, chodníky)
 • střešní krytiny všech druhů
 • omítnuté fasády
 • látkové pergoly
 • kamenné obklady (mramor, pískovec, travertin,žula)
 • umělý kámen
 • cihly
 • teraco

Závěrečné ošetření umytého povrchu

Povrch zbavený graffiti doporučujeme napustit impregnačními prostředky. Jedná se o tzv. antigraffiti nátěry, které na vaší fasádě či jiném majetku vytváří ochranný film. Ohranná vrstva zabraňuje novému uměleckému dílu, aby se vsáklo do vaší omítky. Jeho čištění je tak o mnoho snazší a méně nákladné.

Prevence graffiti

Váš majetek můžete chránit ještě před tím, než ho sprejeři identifikují jako vhodné plátno. Samozřejmostí je ošetření fasád. Hlavně ve chvíli, kdy máme za sebou čerstvou rekonstrukci, stojí za to věnovat pozornost prevenci. Doporučujeme tak ošetřit nápadně velké plochy celistvých plotů, zdí, sloupů nebo například garážových vrat.

Používané nátěry mají za úkol fasádu nebo jiných chráněný povrch zacelit a udělat na něm ochranný film. Antigraffiti nátěry obsahují vosky, akryláty nebo silikony, které zamezují pronikání stříkané barvy hlouběji do povrchu fasády. Tyto nátěry také snižují přilnavost barvy a umožňují tak jednodušší údržbu při opakovaném napadení vandaly.

Je nutné najít vhodný kompromis mezi účinností daného nátěru a ošetřovaného povrchu. Poréznost bývá přirozenou vlastností použitých materiálů a mohli bychom omezit jejich prodyšnost.

cisteni_graffiti_prujezd

Výškové odstraňování graffiti

Graffiti nalezneme často na místech nad kterými nám zůstává rozum stát. Po prvotním rozčílení přichází dvě otázky: „Jak se tam dostali oni?“  „Jak se tam dostaneme my, abychom to umyli?“

Nemusíte si dělat starosti. Přístup na nepochopitelná, těžko přístupná místa je naším denním chlebem. Je nám jedno, jestli váš sprejer tvořil ze žebříku nebo měl křídla a ozdobil mostní oblouk, vodárenskou věž, spodní část exponovaného balkónu nebo věž kostela.

Naši odborně proškolení výškoví pracovníci se pomocí horolezecké techniky, za použití moderního jistícího a slaňovacího vybavení dostanou přímo k poškozené ploše. Jste osvobozeni od záboru přilehlých komunikací. Nemusíte stavět lešení desítky metrů vysoko.

 

Používané metody čištění graffiti a jejich principy

Odstraňování graffiti vodní párou

voda je ohřátá na vysokou teplotu a její molekuly jsou hnány pod tlakem speciální úzkou tryskou. Voda se při tak vysokých teplotách na místě odpařuje. Znamená to mnohonásobně zvětšuje svůj objem a strhává nečistoty s sebou. Jedná se o nejekologičtější způsob čištění. Nevyžaduje složité vybavení ani chemická rozpouštědla a saponáty.

Čištění vodní párou je vhodné pro široké spektrum materiálů.

Mytí vysokým tlakem vody

podle potřeby jde o teplé či studené vodní oplachy. Teplota a tlak jsou voleny podle čištěného materiálu šetrně, aby nedocházelo spolu s čištěním k výraznému úbytku barvy a omítkoviny.

Mechanické odstraňování graffiti

Nejčastěji se používá v kombinaci s ostatními metodami. Použitím vody, páry, ledu nebo chemických prostředků se naruší vazby mezi molekulami použitých barev, laků a nátěrů strojními kartáči a bruskami jsou potom odstraněny zbytky znečištění. V případě malých ploch nebo jemného materiálu používáme ruční brusky a kártáče.

Chemické čištění graffiti

K chemickému čištění jsou používána speciální rozpouštědla ve formě kapaliny, pasty nebo gelu.Rozpouštědla rozruší strukturu barvy a její přilnavost k povrchu. Bohužel je nutné dbát zvýšenou pozornost místu použití těchto prostředků. Mnohé materiály jsou na použití chemických rozpouštědel příliš citlivé.

Tryskání suchým ledem

Suchý led je pevné skupenství oxidu uhličitého. Známe ho spíše jako bubliny v limonádě nebo formu ledu při chlazení potravin.

Pelety ledu jsou vysokou rychlostí pod tlakem tryskány na čištěný povrch. Při kontaktu s čištěným povrchem studené ledové pelety sublimují, tedy mění skupenství z pevného na plynné. Fakticky zvětšují mnohonásobně svůj objem a tímto tlakem uvolňují nečistoty. Ty jsou pak odstraňovány dalším proudem ledových pelet a tlakem vzduchu.

Čištění suchým ledem je velmi šetrné k ošetřovaným povrchům. Lze ho použít na širokou škálu materiálů.

Jeho použití je rychlé a šetrné k životnímu prostředí. Výhodou je také ohleduplnost této metody vůči zdraví našich pracovníků.

Odstraňování graffiti tryskáním (pískováním) suchou metodou

Abrazivní částice různé hrubosti jsoupod vysokým tlakem hnány tryskou směrem k ošetřovanému povrchu. Drobné částečky (například písku) z povrchu nečistoty odlupují a obrušují.Odstraňují se tak nánosy starých laků, odolná špína a mastnoty z povrchů, kterým písek neuškodí. Abrazivní částice se vybírají podle tvrdosti a odolnosti omývané plochy. Může jít o křemičitý písek, ocelové broky, nebo drť z dřevěných skořápek.

Odstraňování graffiti tryskáním (pískováním) za použití kapaliny

Pro dosažení jemnějšího výsledku a větší šetrnosti vůči povrchu se abrazivní částice smíchají s kapalinou. Výsledná směs je pod tlakem tryskána na ošetřovaný povrch.

 

Ceník měrná jednotka Cena za jednotku bez DPH
antigraffiti nátěry m2 od 250 Kč
odstranění grafiti m2 od 450 Kč
Doprava po Praze a Středočeském kraji jednorázová sazba  400 Kč
Ostatní kraje (počítáno od hranice Středočeského kraje

Jednorázová sazba + 8 Kč/Km

Ceny jsou uvedeny bez DPH. Sazba činí 15 % pro domácnosti a 21 % pro firmy

 

Výškové odstraňování graffiti provádíme na celém území České republiky, zejména ve Středočeském kraji a v Praze.

Líbí se Vám naše práce?

Pokud máte zájem o podobné služby, stačí vyplnit formulář a my se s Vámi spojíme a domluvíme se na spolupráci.

Budeme se těšit na viděnou, Výškové služby.

Opište z obrázku: