Výškové čištění stínící techniky (žaluzií)

Úvod » Služby » Čištění a mytí » Výškové čištění stínící techniky (žaluzií)

Proč pravidelně čistit žaluzie

Vrstva nečistot primárně neovlivní funkčnost žaluzií, ale postupem času narušuju povrch jednotlivých lamel, zanáší pohyblivé součásti a svou váhou omezuje hybnost. Proto je důležité věnovat pozornost spíše pravidelnému čištění a  údržbě, než nákladné opravě.

Kancelářské budovy jsou neustále v provozu a není možné je vyklízet kvůli mytí oken.  S tím vám pomohou naši výškoví pracovníci. Mají rozsáhlé zkušenosti v mytí různých druhů znečištění ať už jde o běžnou špínu s ovzduší, přilehlých komunikací a nebo nezvaných vandalů.

Žaluzie nás chrání před přímým slunečním světlem a zároveň tvoří vnější plášť našeho domu. Budova a tedy i na ní instalovaná stínící technika reprezentuje vaši společnost a je třeba aby z dálky i z blízka působila čistě a upraveně. Ať už za svými žaluziemi bydlíte, nebo pracujete, je důležité, aby pro vás vytvářeli příjemné prostředí.

Je jedno, jestli máte žaluzie z hliníku, plastu nebo přírodní či dřevěné. Postaráme se o ně tak, aby vám i nadále dělaly hezkou ozdobu budovy a zachovaly si svou funkčnost.

Výškové čištění stínící techniky (žaluzií)

Stínící technika (žaluzie) bývá často špatně přístupná z vnitřních prostor. Není výjimkou, že možnost údržby zevnitř není možná.

Mytí žaluzií ve výškách provádí naši odborně proškolení pracovníci za pomoci vysokotlakého mytí a nejmodernějších čistících prostředků. Je nesmírně důležité, vybrat správný čistící prostředek, aby nevznikaly skvrny na dekoru a nepoškodil se materiál žaluzií.

Díky tomu, že výškové mytí oken provádíme za použití horolezecké techniky, odpadají peníze za pronájem plošiny.

Čistíme žaluzie všech druhů

 • žaluzie vertikální
 • žaluzie horizontální
 • žaluzie plastové
 • žaluzie hliníkové
 • žaluzie dřevěné
 • rolety
 • markýzy

Doplňkové výškové služby

 • čištění parapetů a okenních rámů
 • čištění sítí proti hmyzu
 • mytí oken
 • údržba a výměna žaluzií

Používané metody čištění žaluzií

Mytí vysokým tlakem vody

Voda je pod velkým tlakem hnána do speciální úzké trysky, skrz kterou jsou její molekuly vrhány na krytinu. Vzniká zde obrovská síla, která snadno odtrhává usazené nečistoty z hladkých i hrubých povrchů. Tlak vody dokáže odstranit prachové částice, plísně, mechy a řasy.

Podle potřeby jde o teplé či studené vodní oplachy. Teplou vodu využívám v prostorách, kde je součástí znečištění i usazená mastnota.  Teplotu a tlak volíme podle čištěného materiálu tak, aby docházelo k jeho co nejmenšímu opotřebení.

Mytí vodní párou

voda je ohřátá na vysokou teplotu a její molekuly jsou hnány pod tlakem speciální úzkou tryskou. Voda se při tak vysokých teplotách na místě odpařuje. Znamená to mnohonásobně zvětšuje svůj objem a strhává nečistoty s sebou. Dokáže si poradit s usazenou mastnotou, skvrnách po hmyzu, s nečistotami zapečenými slunečním zářením, bez použití chemických čistících prostředků. Jedná se o nejekologičtější způsob čištění.

Mytí vodní párou najde uplatnění v prostorách, kde není žádoucí, aby voda stékala na nádvoří apod.

Tryskání suchým ledem

Suchý led je pevné skupenství oxidu uhličitého. Známe ho spíše jako bubliny v limonádě nebo formu ledu při chlazení potravin.

Pelety ledu jsou vysokou rychlostí pod tlakem tryskány na čištěný povrch. Při kontaktu s čištěným povrchem studené ledové pelety sublimují, tedy mění skupenství z pevného na plynné. Fakticky zvětšují mnohonásobně svůj objem a tímto tlakem uvolňují nečistoty. Ty jsou pak odstraňovány dalším proudem ledových pelet a tlakem vzduchu.

Čištění suchým ledem je velmi šetrné k ošetřovaným povrchům. Lze ho použít na širokou škálu materiálů.

Jeho použití je rychlé a šetrné k životnímu prostředí. Výhodou je také ohleduplnost této metody vůči zdraví našich pracovníků.

Ruční mytí

V případě potřeby volíme mechanické čištění ručními nástroji, které je velmi šetrné vůči čištěným žaluziím a jejich bezprostřednímu okolí. Používáme speciální měkké vybavení, které nepoškodí měkký materiál lamel.

Líbí se Vám naše práce?

Pokud máte zájem o podobné služby, stačí vyplnit formulář a my se s Vámi spojíme a domluvíme se na spolupráci.

Budeme se těšit na viděnou, Výškové služby.

Opište z obrázku: