Čištění světlíků

Úvod » Služby » Čištění a mytí » Čištění světlíků

Vyklizení a umytí světlíku

Vyklizení  a čištění svetlíku  by mělo být bezpodmínečnou součástí péče o dům. Jedná se o hygienickou stránku věci. Znečištěný světlík poskytuje prostor bakteriím a roztočům. Holubí trus je nejen nehezký ale zároveň vysoce toxický.  V dnešní době, kdy každý druhý člověk trpí alergiemi je nezbytné tyto prostory udržovat v pořádku. V zanedbaném světlíků panují podmínky, které jsou vyloženě nebezpečné například pro lidi trpící astmatem.

Uhynulá zvířata na dně světlíků jsou navíc líhní pro různé choroby. Samotní živí hlodavci a holubi jsou jejich přenašeči. Nejlepším a dlouhodobým řešením je světlík uzavřít ocelovou konstrukcí a polykarbonátovým průstupem či jen provést výškové zasíťování celého prostoru a po obvodu světlíku nainstalovat zábrany proti ptactvu.

Z těchto důvodů při čištění a údržbě světlíků používají naši pracovníci nejmodernější  vybavení pro výškové práce  a ochranné pomůcky z oboru DDD (ochranné obleky, roušky, respirátory, dýchací masky, ochranné rukavice a ochranné brýle). Chceme předejít  komplikacím, které mohou být spojené s takto vysoce rizikovou činností jako je výškové čištění světlíků a jejich údržba a proto vždy volíme pouze profesionální  vybavení. Jako renomovaný dodavatel výškových prací pro Prahu a Českou republiku si nemůžeme dovolit jakýkoli zdravotní  incident našich zaměstnanců natož pak Vás, našich zákazníků.

Čištění a údržbu světlíků provádíme nejčastěji ve Středočeském kraji a v Praze. Působíme však na území celé České republiky.

Metody čištění světlíků

Podle materiálu světlíkového zdiva a nátěru, kterým je světlík ošetřen volíme mezi vysokotlakým vodním čištěním a parním výškovým čištěním.

Parní čištění

Parní čištění je ekologické a šetrené k vaší peněžence i čištěným plochám a materiálům. Funguje na základě rychle přeměny studené vody na teplou, při které vzniká mnohonásobně větší objem páry, než je objem spotřebované vody. Pára se bez problémů dostane na těžko přístupná a drobná místa, kam se běžnými nástroji na čištění nelze dostat. Vyčistí tak i ty nejmenší skuliny vašich údržbových a servisních prostor. Dostane se do záhybů, spár, snadno očistí předměty nezvyklých a různorodých tvarů. Výškové čištění párou je oblíbené, protože přes svou šetrnost a jednoduchost dokáže stejně účinně odstraňovat jak organické tak i anorganické usazeniny a nečistoty. Po použití páry si můžete být jisti, že jsou vaše prostory dokonale očištěné a navíc na první pohled vidíte, jak se blýskají téměř jako nové. 

Mytí vysokým tlakem vody

Využíváme moderní vyokotlaké přístroje. Podle potřeby volíme teplé či studené vodní oplachy.  Voda je v obou případech hnána vysokým tlakem skrz speciální úzkou trysku. Teplota a tlak jsou voleny podle druhu znečištění a nátěru, kterým jsou stěny světlíkové šachty, potrubí a další zařízení světlíku ošetřeny. Molekuly vody skrz trysku vrhány na čištěný povrch a strhávají s sebou částice nečistot.

Tryskání suchým ledem

Suchý led je pevné skupenství oxidu uhličitého. Známe ho spíše jako bubliny v limonádě nebo formu ledu při chlazení potravin.

Pelety ledu jsou vysokou rychlostí pod tlakem tryskány na čištěný povrch. Při kontaktu s čištěným povrchem studené ledové pelety sublimují, tedy mění skupenství z pevného na plynné. Fakticky zvětšují mnohonásobně svůj objem a tímto tlakem uvolňují nečistoty. Ty jsou pak odstraňovány dalším proudem ledových pelet a tlakem vzduchu.

Čištění suchým ledem je velmi šetrné k ošetřovaným povrchům. Lze ho použít na širokou škálu materiálů.

Jeho použití je rychlé a šetrné k životnímu prostředí. Výhodou je také ohleduplnost této metody vůči zdraví našich pracovníků.

Vyčištění v případně doplníme vhodným broušením, úpravou a finálním nátěrem s impregnací.

Líbí se Vám naše práce?

Pokud máte zájem o podobné služby, stačí vyplnit formulář a my se s Vámi spojíme a domluvíme se na spolupráci.

Budeme se těšit na viděnou, Výškové služby.

Opište z obrázku: