Výškové mytí fasád

Úvod » Služby » Čištění a mytí » Výškové mytí fasád

Metody výškového mytí fasád

K metodám čištění patří mytí párou, vysokým tlakem vody nebo pískování.

Mytí vysokým tlakem vody

Využíváme moderní vyokotlaké přístroje. Podle potřeby volíme teplé či studené vodní oplachy.  Voda je v obou případech hnána vysokým tlakem skrz speciální úzkou trysku. Teplota a tlak jsou voleny podle povrchu fasády šetrně, aby nedocházelo spolu s čištěním k výraznému úbytku barvy nebo omítkoviny samotné. Molekuly vody skrz trysku vrhány na čištěný povrch a strhávají s sebou částice nečistot.

Pískování

je mytí tlakem vody s použitím mikročástic různé hrubosti. Odstarňují se tak nánosy starých laků, odolná špína a mastnoty z povrchů, kterým písek neuškodí. Abrazivní částice se vybírají podle tvrdosti a odolnosti omývané plochy. Může jít o křemičitý písek, ocelové broky, nebo drť z dřevěných skořápek. Používá se i smíchání abrazivních částic spolu s kapalinou.

Mytí vodní párou

voda je ohřátá na vysokou teplotu a její molekuly jsou hnány pod tlakem speciální úzkou tryskou. Voda se při tak vysokých teplotách na místě odpařuje. Znamená to mnohonásobně zvětšuje svůj objem a strhává nečistoty s sebou. Jedná se o nejekologičtější způsob čištění.

Mytí vodní párou najde uplatnění v prostorách, kde není žádoucí, aby voda stékala na nádvoří apod.

Tryskání suchým ledem

Suchý led je pevné skupenství oxidu uhličitého. Známe ho spíše jako bubliny v limonádě nebo formu ledu při chlazení potravin.

Pelety ledu jsou vysokou rychlostí pod tlakem tryskány na čištěný povrch. Při kontaktu s čištěným povrchem studené ledové pelety sublimují, tedy mění skupenství z pevného na plynné. Fakticky zvětšují mnohonásobně svůj objem a tímto tlakem uvolňují nečistoty. Ty jsou pak odstraňovány dalším proudem ledových pelet a tlakem vzduchu.

Čištění suchým ledem je velmi šetrné k ošetřovaným povrchům. Lze ho použít na širokou škálu materiálů.

Jeho použití je rychlé a šetrné k životnímu prostředí. Výhodou je také ohleduplnost této metody vůči zdraví našich pracovníků.

Výškové mytí fasád

Nečistoty se usazují na všech druzích fasádních povrchů. Je jedno, zda máte klasickou nebo z betonu, keramické obklady, cihlové,plastové nebo kovové obklady.  Přirozené znečištění se nevyhne ani přírodnímu nebo umělému kameni.Rozdíl bude pouze v rychlosti usazování a době po které bude znečištění tak viditelné, že vám začne vadit.

I když jste "přece nedávno" dělali novou fasádu, objeví se na ní postupem času černé fleky, které jsou nejčastěji způsobeny výskytem plísní a zelené skvrny, signalizující přítomnost řas. Dále pak jde o atmosférické nečistoty, popel, prach (vše co obsahuje smog) - tedy běžná špína. K tomu se přidají výtvory mladistvých umělců a níže u země i běžné nečistoty  z chodníku nebo přilehlé komunikace.

Podle druhu materiálu na čištěné ploše a míry znečištění a jeho  volí naši profesionálně proškolení pracovníci odpovídající metody čištění a vhodné prostředky.

Výškové mytí fasád patří mezi nejčastějši poptávané Výškové Služby. Vysoko nad volnou hloubkou naši pracovníci zavěšeni na lanech šetrně odstraňují usazené plísně a řasy z vaší budovy, zatímco vy můžete nerušeně pokračovat ve vaší běžné činnosti.K přístupu na fasády využíváme převážně horolezcké techniky, závěsné lávky a vyjímečně vysokozdvižné plošiny.

Kompletní servis výškových služeb

  • Prohlídka objektu, zjištění rozsahu prací
  • zhodnocení možností přístupu a jisticích bodů
  • vyzkoušení zvolené metody na vzorku fasády
  • mytí fasády
  • ošetření fasády impregnačním nátěrem
  • ošetření fasády samočistícím nátěrem
  • prohlídka fasády jako celku
  • provedení drobných zednický oprav
  • úprava poškozených nebo uvolněných klempířských prvků

Pečlivý přístup

K čištění objektu přistupujeme odpovědně a nejprve ve vaší přítomnosti vyzkoušíme zvolenou čistící metodu na malém kousku plochy. Přinese to hned dvě výhody. Tou první je, že na místě vidíme, jestli je daný druh mytí zvolen správně a nečistoty mizí, zatímco fasáda zůstává neporušená. Druhou výhodou je pak to, že Vy sami získáte představu o tom, co vaši fasádu čeká v následujících hodinách, a  můžete být tak v klidu, že výsledná práce bude podle vašich představ.

I když sami stojíte na zemi, podle vyčištěného vzorku přesně vidíte, jaký výsledek můžete čekat i ve vyšších patrech vysoko nad vaší hlavou.

Finální speciální nátěr

Fasádu po umytí doporučujeme ochránit speciálním nátěrem, který zabraňuje rychlému usazování nových nečistot. Je zde možné zvolit mezi nátěrem pasivním a aktivním.

Pasivní impregnační nátěr

Pasivní druh nátěru chrání fasádu fyzicky, jako ochranný film znesnadňuje usazování prachových i organických částic. Zároveň opakovené mytí fasády je tak snažší a méně časově a energeticky náročné.

Aktivní nátěr s nano technologií

Aktivní nátěr funguje na základě fotokatalýzy a dokáže sám zbavovat ošetřený povrch nečistot, které s ním přijdou do kontaktu. Fotokatalýza využívá přirozeného rozkladu látek nacházejících se v ovzduší (tedy i nechtěného prachu a organických částic)  za působení světelného záření. Když na vaší fasádě ulpí částice nečistot, jsou pomocí fotokatalýzy rozloženy a tak zneutralizovány. Ošetřený povrch vám vydrží bez potřeby umytí pět a více let. Zároveň působí očistným způsobem na molekuly vzduchu v bezprostřední blízkosti, takže vaše fasáda bude čistit i vzduch ve svém bezprostředním okolí.

Líbí se Vám naše práce?

Pokud máte zájem o podobné služby, stačí vyplnit formulář a my se s Vámi spojíme a domluvíme se na spolupráci.

Budeme se těšit na viděnou, Výškové služby.

Opište z obrázku: