Mytí oken

Úvod » Služby » Čištění a mytí » Mytí oken

VÝŠKoVÉ MYTÍ OKEN

Mytí oken a skleněných ploch

Vysoké nebo svou rozlohou rozsáhlé kancelářské budovy a moderní developerské projekty - železo, ocel, beton a především sklo - tedy okna. Celé skleněné stěny. Jsou moderní a krásné. Poskytují dostatek denního světla pro práci a výhled na okolí celou výškou místnosti. Ovšem za podmínky, že jsou čisté.

Taková podmínka vyžaduje pravidelnou údržbu. Městské prostředí je plné poletujích splodin, mikročástic prachu. Ty se velmi rády v nenápadné vrstvě usadí na vašich oknech a nevíte o nich, dokud nezaprší, nebo se se na nich nesrazí vzušná vlhkost tak, že začne tvořit nehezké mapy. Do toho se přidávájí fleky od hmyzu a ptačí trus.

Pravidelné mytí skleňených ploch

Čím déle necháte tyto nečistoty na svých oknech, tím lépe je na nich slunce dokáže "zapéct" a učinit odolnějšími.

Proto doporučujeme pravidelnou údržbu, která je rychlejší a méně náročná a nevyžaduje použití k životnímu prostředí nešetrných čistících prostředků.

Mytí oken je zakončeno aplikací impregnačních prostředků, které zabraňují rychlému znovuusazení nečistot a vaše budova tak vydrží délé čistá.

K výškovému mytí rozsáhlých skleněných ploch (mohou být proložené ocelovými nosníky nebo rámy) používáme vysokotlaké čištění proudem vody tam, kde není třeba hledět například na drobné okrasné prvky fasády.

Vysokotlakým čištěním dokážeme zbavit vaše okna jak organických tak atmosférických nečistot, mastnoty, minerálních květů, fleků od fasádní barvy i rzi. Oproti běžnému mytí je při této metodě výrazně menší spotřeba vody, prože čistící síla se získává nasměrováním vodního sloupce na nečistoty přes úzkou trysku. Díky tomu vzniká síla, které téměř okamžitě, ale zároveň bez poškození, odstraní nežádoucí nečistoty.

Naopak pro jednotlivá okna na běžném, např.činžovním domě,  volíme profesionální ruční nástroje, kterými jemně a bez zasažení okolí  umyjeme požadovanou plochu. Doporučujeme umytí okeních rámů k dotvoření celkového dojmu z čistoty. Pokud jsou na oknech venkovní žaluzie, měly by i ty projít pravidelnou údržbou.

Výškové služby pro vaše okna

  • prohlídka budovy, zjištění rozsahu prací a návrh metody čištění
  • zajištění přístupu (horolezecká technika, plošina)
  • mytí oken zvolenou metodou
  • ošetření impregnačními prostředky
  • závěrečný úklid

Naši pracovní jsou proškoleni a vedeni k systematické práci a čistý povrch je pro ně důkazem a motivací k dobře provedené práci.

Pomocí horolezecké techniky se naši lidé dostanou i na místa, kde se nedá postavit lešení neb z různých důvodů postavit plošina.

Používané metody mytí oken

Mytí vodní párou

voda je ohřátá na vysokou teplotu a její molekuly jsou hnány pod tlakem speciální úzkou tryskou. Voda se při tak vysokých teplotách na místě odpařuje. Znamená to mnohonásobně zvětšuje svůj objem a strhává nečistoty s sebou. Jedná se o nejekologičtější způsob čištění. Nevyžaduje složité vybavení ani chemická rozpouštědla a saponáty.

Čištění vodní párou je vhodné pro široké spektrum materiálů. Vhodné použít na fasádách, kde se skleňené plochy často střídají s ostatními materiály.

Mytí vysokým tlakem vody

podle potřeby jde o teplé či studené vodní oplachy. Teplota a tlak jsou voleny podle čištěného materiálu šetrně, aby nedocházelo spolu s čištěním k výraznému úbytku barvy a omítkoviny.

Tryskání suchým ledem

Suchý led je pevné skupenství oxidu uhličitého. Známe ho spíše jako bubliny v limonádě nebo formu ledu při chlazení potravin.

Pelety ledu jsou vysokou rychlostí pod tlakem tryskány na čištěný povrch. Při kontaktu s čištěným povrchem studené ledové pelety sublimují, tedy mění skupenství z pevného na plynné. Fakticky zvětšují mnohonásobně svůj objem a tímto tlakem uvolňují nečistoty. Ty jsou pak odstraňovány dalším proudem ledových pelet a tlakem vzduchu.

Čištění suchým ledem je velmi šetrné k ošetřovaným povrchům. Lze ho použít na širokou škálu materiálů.

Jeho použití je rychlé a šetrné k životnímu prostředí. Výhodou je také ohleduplnost této metody vůči zdraví našich pracovníků.

Líbí se Vám naše práce?

Pokud máte zájem o podobné služby, stačí vyplnit formulář a my se s Vámi spojíme a domluvíme se na spolupráci.

Budeme se těšit na viděnou, Výškové služby.

Opište z obrázku: