Čištění průmyslových prostor

Úvod » Služby » Čištění a mytí » Čištění průmyslových prostor

Průmyslové prostory

Průmyslové budovy jsou plné špatně přístupných, či vysoko položených míst. Čistíme skladové haly včetně jejich střech, světlíky, větrací šachty, skladové a výrobní haly.

Provádíme výškové čištění opláštění budovy, výškové čištění nosníků, mostků, zábradlí včetně výškového mytí oken, světlíků a zařízení vzduchotechniky.

Mezi pravidelnou údržbu vysokých hal patří i údržba okapového systému budovy, pravidelné odstraňování nečistot a zprůchodnění  okapových žlabyů a okapových svodů. Doporučujeme dvakrát za sezónu. 

Speciální přístup pak vyžaduje například přehradní hráz, údržba prostor vodní elektrárny a komíny reaktorů nebo obyčejná studna či přístupová podzemní šachta.

Pro čištění používáme moderní technologie a prostředky. Naši pracovníci jsou proškoleni v použití těchto prostředků a proškoleni k bezpečnému pohybu po budově. Mohou proto provést čištění mnohem lépe, než běžný uklízeč, nezvyklý pohybovat se ve výškách.

Pro naše zákazníky zajišťujeme čištění a ošetření i vnitřních průmyslových prostor. Naši výškový pracovníci se nebojí spustit ani do hloubky do země zapuštěných nádrží.

Čištění a údržba průmyslových prostor

Metody čištění průmyslových prostor

Podle typu provozu a čištěného materiálu průmyslových prostor volíme mezi vysokotlakým vodním čištěním a parním výškovým čištěním.

Parní čištění

Parní čištění je ekologické a šetrené k vaší peněžence i čištěným plochám a materiálům. Funguje na základě rychle přeměny studené vody na teplou, při které vzniká mnohonásobně větší objem páry, než je objem spotřebované vody. Pára se bez problémů dostane na těžko přístupná a drobná místa, kam se běžnými nástroji na čištění nelze dostat. Vyčistí tak i ty nejmenší skuliny vašich průmyslových prostor. Dostane se do záhybů, spár, snadno očistí předměty nezvyklých a různorodých tvarů. Výškové čištění párou je oblíbené, protože přes svou šetrnost a jednoduchost dokáže stejně účinně odstraňovat jak organické tak i anorganické usazeniny a nečistoty. Po použití páry si můžete být jisti, že jsou vaše prostory dokonale očištěné a navíc na první pohled vidíte, jak se blýskají téměř jako nové. Nemalou výhodou je potom možnost okamžitého obnovení provozu čištěných prostor bez nutnosti dlouhého vysoušení umytých ploch a materiálů.

Mytí vysokým tlakem vody

Využíváme moderní vyokotlaké přístroje. Podle potřeby volíme teplé či studené vodní oplachy.  Voda je v obou případech hnána vysokým tlakem skrz speciální úzkou trysku. Teplota a tlak jsou voleny podle druhu znečištění a nátěru, kterým jsou průmyslové prostory ošetřeny. Molekuly vody skrz trysku vrhány na čištěný povrch a strhávají s sebou částice nečistot.

Tryskání suchým ledem

Suchý led je pevné skupenství oxidu uhličitého. Známe ho spíše jako bubliny v limonádě nebo formu ledu při chlazení potravin.

Pelety ledu jsou vysokou rychlostí pod tlakem tryskány na čištěný povrch. Při kontaktu s čištěným povrchem studené ledové pelety sublimují, tedy mění skupenství z pevného na plynné. Fakticky zvětšují mnohonásobně svůj objem a tímto tlakem uvolňují nečistoty. Ty jsou pak odstraňovány dalším proudem ledových pelet a tlakem vzduchu.

Čištění suchým ledem je velmi šetrné k ošetřovaným povrchům. Lze ho použít na širokou škálu materiálů.

Jeho použití je rychlé a šetrné k životnímu prostředí. Výhodou je také ohleduplnost této metody vůči zdraví našich pracovníků.

Vyčištění v případně doplníme vhodným broušením, úpravou a finálním nátěrem s impregnací.

Líbí se Vám naše práce?

Pokud máte zájem o podobné služby, stačí vyplnit formulář a my se s Vámi spojíme a domluvíme se na spolupráci.

Budeme se těšit na viděnou, Výškové služby.

Opište z obrázku: